Medycyna estetyczna

Wszystkie zabiegi w naszym gabinecie wykonywane są przez lekarza medycyny estetycznej.
Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 510 050 396

TOKSYNA BOTULINOWA – kiedy się śmiejesz, marszczysz brwi, skupiasz lub mrużysz oczy, mięśnie kurczą się powodując formowanie się zmarszczek i linii. Z biegiem lat skóra traci elastyczność, zmarszczki zaczynają się pogłębiać i pozostają na stałe obecne na twarzy. Linie między brwiami mogą być szczególnie widoczne, sprawiając, że wyglądasz na złego lub zmęczonego, nawet jeśli tak nie jest. Wygląd bardzo wyraźnych zmarszczek można poprawić, poddając je zabiegowi chirurgicznemu, wstrzykując produkty wypełniające lub lekarstwa, takie jak toksyna botulinowa typu A, albo łącząc niektóre z tych metod. Decyzja o wyborze najbardziej odpowiedniej metody uzależniona jest od miejsca, rodzaju i głębokości zmarszczek. Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej widoczne będą po 2-3 dniach po zabiegu. Efekt zastrzyków jest zawsze okresowy i utrzymuje się około 4 miesięcy, a czasem dłużej. Termin następnego zabiegu jest uzależniony od czasu utrzymywania się efektów poprzedniego zabiegu u indywidualnego pacjenta. Nie powinno się przeprowadzać kolejnych zabiegów częściej niż co 3 miesiące.

Wypełniacze – implanty do wstrzyknięć śródskórnych mające różnorodne zastosowania. Wykorzystywane są one w celu niwelacji istniejących defektów kosmetycznych lub do powiększania określonych tkanek twarzy. W górnej części twarzy wypełniacze mogą być wykorzystywane w celu spłycenia zmarszczek oraz wypełniania zagłębień spowodowanych bliznami zanikowymi po przebytym trądziku zwykłym. Stosować je można także % w połączeniu z toksyną botulinową do leczenia głębszych zmarszczek spoczynkowych w obszarze gładzizny.

Za pomocą wypełniaczy o niskiej lepkości mogą być korygowane zmarszczki wokół oczu.

Terapia łączona – w odniesieniu do górnej części twarzy zapewnia uzyskanie lepszych wyników toksyna botulinowa + wypełniacze.

Kwas hialuronowy – HA – jest to glikozoaminoglikan szeroko rozpowszechniony w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej. Ze względu na swoje właściwości stabilizujące, nawadniające, amortyzujące oraz wysoką biokompatybilność, jest idealnym materiałem do wypełniania tkanek miękkich.

Juvederm ULTRA – to rodzina preparatów wypełniających oparta na usieciowanym kwasie hialuronowym. Preparat ma postać gładkiego żelu, który wypełnia zmarszczki zapewniając subtelny, naturalny wygląd. Zawiera środek znieczulający, który zmniejsza odczucie bólu w trakcie i po iniekcji. Dzięki dokładnemu procesowi pozyskiwania i oczyszczania, zapewnia on długotrwałe, naturalne rezultaty. HA jest substancją wchłanianą, co oznacza, że wyniki zabiegów z jego użyciem są w pełni odwracalne.

Mezoterapia – polega na śródskónym lub podskórnym podawaniu substancji lub mieszanki substancji w celu leczenia miejscowych zmian o charakterze kosmetycznym. Technika zabiegu polega na wielokrotnych wstrzyknięciach śródskórnych lub podskórnych (0.5 – 4mm) małych objętości substancji aktywnej. Wskazania odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów rąk cellulit w obrębie ud, brzucha, pośladków, bocznych powierzchni kolan, wewnętrznych powierzchni ramion wypadanie włosów o różnej etiologii.